Dom szkieletowy – czy warto?

Z każdym rokiem domy szkieletowe stają się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez inwestorów. Wiele osób decyduje się na ich budowę skuszonych wizją ekologicznego i energooszczędnego domu. Ale jakie naprawdę są domy szkieletowe? Czy warto je wybudować?

Dom szkieletowy – co to jest?

Domy szkieletowe to domy, które charakteryzują się drewnianą konstrukcją oraz szybkim czasem ich budowy. Gotowe elementy są przywożone na miejsce i tutaj składane. Drewno wykorzystywane do ich budowy jest najwyższej jakości oraz posiada wymagane certyfikaty. Na rynku możemy spotkać domy kanadyjskie, szwedzkie oraz niemieckie. Wszystkie te trzy typy opierają się na szkieletowym systemie budowy. Różnią się między sobą m.in. grubością ścian, ułożeniem oraz czasem budowy. Domy szkieletowe, tak jak tradycyjne domy murowane są ocieplane oraz wykańczane w sposób odpowiadający oczekiwaniom klienta.

Jak wybrać firmę?

Decydując się na dom szkieletowy, istotną rzeczą jest wybór wykonawcy. Należy wiedzieć, że firma budująca domy szkieletowe powinna być godna zaufania, posiadać wymagane uprawnienia oraz pozytywne opinie poprzednich klientów. Wykonawca powinien również potwierdzić, że stosuje wyłącznie materiały najwyższej jakości, które posiadają atesty. Warto również sprawdzić jaką gwarancję oferuje firma na swoje usługi i co wchodzi w jej zakres. Do wyboru odpowiedniej firmy warto się wcześniej przyłożyć i wybrać wykonawcę solidnego, który cieszy się uznaniem i potrafi odpowiedzieć na nasze pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli postawimy na dobrą firmę, będziemy mogli cieszyć się wymarzonym domem nawet przez kilkadziesiąt lat bez żadnych usterek.

Czy warto?

Wiele osób jednak dalej zastanawia się czy warto zainwestować w dom szkieletowy. Należy wiedzieć, że jest to inwestycja bardzo opłacalna. Dom szkieletowy jest o wiele tańszy w budowie od domu budowanego w innej technologii. Dodatkowo, dzięki swojej energooszczędności pozwoli wiele zaoszczędzić w przyszłości. Decydując się na dom szkieletowy z pewnością będziemy zadowoleni z jego funkcjonalności w przyszłości.

You may also like...