Nowofunland, rasa psa z innego kontynentu.

Nowofunland, pies do ciężkich warunków.

Nowofunland to pies o bogatym, grubym futrze. Pokryty na grzbiecie, głowie, uszach i łapach średnio długą sierścią. Jak i jego ogon nieco długi, podniesiony do góry. Jego rolą we wcześniejszym czasie było wspieranie pracy ludzi. Z biegiem czasu został on przekwalifikowany, jako pies, dusza towarzystwa. O jego wyglądzie można również powiedzieć, że to ogromny pies o wysokim wzroście i wadze ponad 50 kilogramów. Duża głowa, długie oklapłe uszy oraz średnio – długi pysk, nad nim oczy głębiej osadzone.
Pies ten może pracować w warunkach ciężkich i w wodzie oraz przy akcjach ratowniczych.

Cena zakupu nowofunlanda.

Nowofunland to pies z charakterem. Wymaga dużej przestrzeni, dużych pomieszczeń, gdzie będzie miał swobodę ruchu. Psy są znane z tego, że wejdą do wody, pogrzebią w ziemi, mogą wejść w błoto, kałuże. Długa, gruba sierść, na której pies przyniesie wszystko, co spowoduje sprzątanie w domu.
Warto tu zadać pytanie : ile wynosi cena nowofunlanda ? Ceny tej rasy graniczą między 500 aż do 3000 złotych i więcej. Należy również sugerować, że zakup to nie koniec wydatków. Pies ten wymaga większego wkładu finansowego. Wymaga poświęcenia czasu oraz własnej pracy w jego wygląd i zdrowie.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że nowofunland to szlachetny, silny i poważny pies. Jego wygląd zewnętrzny wymaga dużego nakładu pracy. Oferowany w sprzedaży również w Polsce. Na stronach internetowych znajdziemy mnóstwo ogłoszeń.

 

You may also like...