10 akcesoriów kosmetycznych, które powinieneś regularnie czyścić

Damskie kosmetyczki i toaletki obfitują nie tylko w produkty kosmetyczne, ale również akcesoria, których używamy na co dzień. Niestety, część z nich nie jest utrzymywana w należytej czystości, co może zaszkodzić naszej skórze, a nawet naszemu zdrowiu. Przedstawiamy 10 akcesoriów kosmetycznych których zapominasz czyścić.

1. Suszarka do włosów. W środku suszarki osadza się kurz, martwy naskórek oraz, oczywiście, włosy. Wnętrze suszarki powinieneś czyścić przynajmniej raz na kilka tygodni, by pozbyć się zalegających w nich bakterii.

2. Pęseta. Regularne czyszczenie pęsety jest niezwykle ważne z powodu jej stałego kontaktu ze skórą twarzy. Zarazki i bakterie, które gromadzą się na niej, mogą nawet być przyczyną różnych infekcji skórnych.

3. Radełko do paznokci. Jeśli używamy radełka – zwanego też po prostu nożykiem lub wycinaczem do skórek – więcej niż kilka razy, powinniśmy pamiętać o jego dezynfekcji.

4. Pilniczki do paznokci. Jeśli używamy metalowych lub szklanych pilniczków do paznokci, tak samo jak w przypadku wycinaczy do skórek, musimy zapewnić im regularne czyszczenie, które nie pozwoli na rozwój bakterii. Papierowe pilniczki zaś należy wymieniać po kilku użyciach.

5. Pędzle do twarzy. Wszystkie pędzle powinny być regularnie czyszczone. Między włoskami osadzają się bakterie, które mają doskonałe środowisko do rozwoju. Nawet po kilku dniach może dojść do przeniesienia nagromadzonych bakterii na twarz.

6. Szczotki i grzebienie. Między włoskami szczotek zbiera się duża ilość martwego naskórka, który stanowi pożywienie m. in. dla roztoczy. Szczotki powinniśmy nie tylko czyścić z włosów, ale również regularnie myć w wysokich temperaturach.

7. Gąbki i szczoteczki do twarzy. Jeśli używamy gąbeczek celulozowych do demakijażu lub specjalnych szczoteczek peelingujących, musimy zwrócić uwagę na ich regularne czyszczenie. Osadzający się na nich martwy naskórek, podobnie jak rozwijające się bakterie, mogą być przyczyną późniejszych infekcji.

8. Wielorazowe maszynki do golenia. Używając wielorazowych maszynek do golenia, powinniśmy zadbać o ich czyszczenie po każdym użyciu. Dzięki temu w przypadku podrażnień lub zacięć, zmniejszymy szanse na wystąpienie infekcji, równocześnie przedłużymy żywotność ostrzy.

9. Szczoteczki do rąk i paznokci. Zwykle zapominamy o czyszczeniu tych akcesoriów, co może mieć bardzo poważne konsekwencje. Gęsta struktura szczoteczek sprawia, że długo utrzymuje się na nich wilgoć, tym samym tworząc sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii i grzybów.

10. Pacynki do cieni. Nawet, jeśli używamy jednej pacynki do jednego koloru cienia, powinniśmy zadbać o ich regularne czyszczenie, które zapobiegnie przedostawaniu się bakterii na skórę naszej twarzy.

 

Możesz również polubić…