5 Korzyści wynikające z posiadania mebli kuchennych na wymiar

Patrząc na współczesne domy i mieszkanie, nie trudno zauważyć, że cechą wspólną większości z nich są meble kuchenne na wymiar. Wynika to z tego, że takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet. W większości przypadków stolarka kuchenna wykonana na zamówienie łączy w sobie wysokiej jakości materiały, fachowe rzemiosło i odpowiednio zaplanowaną przestrzeń pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Dlaczego warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne zrobione przez stolarza bardziej niż cokolwiek innego mogą wzbogacić kuchnię i całe mieszkanie. W wielu domach życie toczy się głównie w kuchni, dlatego ludzie przykładają wagę do mebli, które mają znacznie więcej zalet niż meble z sieciówki:

Oszczędność pieniędzy

Na pierwszy rzut oka kuchnia na wymiar w Poznaniu nie należy do najtańszych, ale warto spojrzeć na to z innej strony. Od łączeń po uchwyty, stolarka na zamówienie jest trwała. Gotowe meble są zwykle produkowane z materiałów gorszej jakości. Stolarka na zamówienie wykonywana przez stolarza powstaje z preferowanych przez klienta materiałów, a zamówione szafki będą idealnie pasować do kuchni. Meble na wymiar są wykonywana ręcznie, a to ogromna przewaga nad tymi produkowanymi wręcz taśmowo.

Dopasowanie

Meble kuchenne na wymiar można dopasować do indywidualnych potrzeb. Wybór niestandardowej stolarki umożliwia pełną możliwość wyboru obszaru, głębokości i szerokości oraz zwiększenia użyteczności zgodnie z preferencjami. Doświadczony stolarz doradzi także w kwestii stylu oraz praktycznych rozwiązań w postaci, np. szafek typu cargo.

Oszczędność miejsca

Kuchnia na wymiar w Poznaniu ma optymalne wymiary, podczas gdy szafki z sieciówki mają z góry narzucone rozmiary. W przypadku mebli od stolarza nie marnuje się niepotrzebnie miejsca w kuchni. Bez względu na to, czy potrzebujesz miejsca na zapasy czy dodatkowego schowka – dzięki niestandardowym szafkom wszystko się zmieści w kuchni.

Unikatowy styl

Szafki, szuflady, otwarte regały, miejsce do przechowywania i wyspy kuchenne – są w całości wykonane specjalnie dla konkretnej kuchni i konkretnego klienta. Kuchnia na wymiar jest zaprojektowana tak, aby była trwała i, jeśli jest odpowiednio utrzymana, wymaga mniej konserwacji lub napraw niż alternatywy z sieciówki gorszej jakości.

Wartość domu

Meblując dom nie każdy myśli o jego wartości przy ewentualnej sprzedaży, ale nie sposób pominąć fakt, że kuchnia z funkcjonalnymi meblami może znacznie podnieść cenę nieruchomości w przyszłości.

 

Możesz również polubić…