Beton na oknie – czy to katastrofa?

Okna, które są w pobliżu nowej konstrukcji, niezależnie od tego, czy remontujesz, czy budujesz nowy dom, należy przykryć, aby chronić je przed rozpryskami betonu i innymi materiałami. Rozpryski betonu mogą być niezwykle trudne do usunięcia ze szkła, ale szczególnie trudne do usunięcia, gdy zdążyły się utwardzić lub stwardnieć. Usuwanie rozprysków betonu z okien można przeprowadzić na dwa sposoby. Metoda, której używasz, zależy od tego, czy beton jest świeży i jeszcze nie utwardzony, czy też wysechł.

Czym wyczyścić okna po tynkowaniu?

Rozpryski mokrego lub świeżego betonu

Spryskać okna wężem, aby usunąć jak najwięcej mokrego lub luźnego betonu. Spowoduje to również zmiękczenie uporczywych lub dużych odprysków, aby ułatwić ich wycieranie.
Namocz gąbkę czystą wodą. Zetrzyj luźny i zmiękczony beton ze szkła.

Odpryski starego lub stwardniałego betonu

Napełnij butelkę z rozpylaczem wodą i zmieszaj z nią około 2 do 3 kropli płynu do naczyń. Spryskaj szybę, aby nasmarować szybę i zapobiec zarysowaniom. Kontynuuj spryskiwanie wodą z mydłem na szybę, aby była mokra, i użyj plastikowej szpachelki, aby zeskrobać zmiękczony beton z okna. Spłucz szybę czystą wodą z węża lub spryskiwacza. Usuń wszelkie pozostałe odpryski betonu. Zwilż szkło jeszcze raz wężem ogrodowym, jeśli beton nie da się łatwo zeskrobać roztworem wody z mydłem. Możesz nałożyć bezkwasowy zmywacz do betonu na szkło zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Niektóre zmywacze to aerozole, które rozpylasz bezpośrednio na szybę. Inne należy rozcieńczyć wodą i spryskać lub posmarować pędzlem na szkle. Upewnij się, że używany zmywacz jest oznaczony do stosowania na szkle. Pozostaw zmywacz do betonu na szybie na czas zalecany przez producenta, ale nie pozwól szybie wyschnąć. Zwilżyć mgiełką wody, aby zmywacz i beton nie wyschły podczas oczekiwania. Wyszoruj zmiękczony beton z okna za pomocą gąbki. Zdrap uparte plamy szpachelką lub delikatnie wyszoruj je szczoteczką o miękkim włosiu. Wypłucz okno wężem ogrodowym. Jeśli pracujesz na powierzchni wewnętrznej, użyj butelki z rozpylaczem lub wilgotnej gąbki. Po usunięciu całego betonu spryskaj szybę środkiem do czyszczenia szkła i wytrzyj papierowym ręcznikiem.

 

Możesz również polubić…