Budowa domu

Nowy dom, elegancka elewacja. Wszystko dopięte na ostatni guzik, tak budują współcześni Polacy.

Budowa trudna sprawa

Budowa domu to bardzo duże przedsięwzięcie. W pierwszej kolejności, jeśli uporamy się już z kwestią działki, warto poszukać dobrego architekta, który nie tylko zaprojektuje nasz dom, ale także upora się z kwestiami formalnymi oraz poprowadzi naszą budowę. Dokumentów do podpisania oraz stworzenia map i różnych projektów jest wiele. Woda, gaz, prąd, dojazd do posesji i wiele innych, a to dopiero początek.

Proces prawdziwej budowy rozpoczyna się wraz z wjazdem koparki na naszą działkę, a następnie wylaniem fundamentów. Po kilku tygodniach przychodzi moment na postawienie ścian i lanie płyty, a na końcu dach. Stan surowy otwarty gotowy, przed zimą warto pomyśleć o oknach i drzwiach wejściowych, które ochronią nasz nowy dom przed niszczycielskim działaniem mrozu, wiatru, deszczu. Gdy przebrniemy przez kolejny etap otrzymamy stan surowy zamknięty. Zanim jednak zdecydujemy się na wstawienie okien i drzwi należy dobrze obejrzeć różne oferty. Możemy zamontować okna plastikowe, ale coraz popularniejsze stają się modele drewniane. Okna buk to jedno z lepszych, korzystniejszych rozwiązań, które gwarantują nie tylko ciepło, ale także odpowiednią wentylację.

Po przeprowadzeniu powyższych prac wchodzimy do środka, w tym momencie zaczyna się proces podłączy, instalacji. A to początek długiego końca. Jeszcze trochę poczekamy zanim zaczniemy malować ściany, kłaść podłogę i kupować meble.

Możesz również polubić…