Drewno czy metal – z czego powinny być zrobione wysokiej jakości łóżka do sypialni?

Podczas zakupów nowego łóżka trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Niezależnie od tego, czy kupujemy meble w tradycyjnym salonie stacjonarnym, czy przeglądamy ofertę, jaką w necie wystawił sprzedający meble sklep internetowy, efekt końcowy musi być taki sam: zdrowy, głęboki, życiodajny sen. Jakie łóżka taki sen zapewniają?

Z czego produkuje się łóżka do sypialni?

W doborze materiałów używanych do produkcji mebli do sypialni praktycznie nie ma ograniczeń. Jednak zarówno salony stacjonarne, jak i niemal każdy oferujący meble sklep internetowy polecają przede wszystkim wyroby z drewna, płyty oraz metalu. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady.

Największą zaletą płyt jest ich niska cena. Metal jest bardzo trwały. Drewno właściwie nie ma wad – wnosząc do sypialni drewniane meble tworzymy w domu naturalną strefę relaksu i wypoczynku.

Łóżka do sypialni – dlaczego warto wybrać drewno?

Drewno jest ciepłe, daje się pięknie formować w różne kształty, a niepowtarzalne słojowanie daje wyjątkowe efekty estetyczne. Przebywanie w pomieszczeniach umeblowanych sprzętami drewnianymi polecane jest alergikom – najbardziej odpowiednim jest drewno sosnowe. Wartością dodaną takiego drewna jest również jego piękny zapach.

Drewno jest także bardzo bezpieczne dla dzieci. Dziecięce łóżko tylko dla nas dorosłych jest meblem do spania. Łóżka do sypialni dziecięcej przyjmują funkcje zależne od potrzeb dziecka – mogą być wieżą z uwięzioną tam księżniczką, budą dla psa albo czołgiem bojowym. Nie wiedząc, dokąd zmierza wyobraźnia naszego dziecka, lepiej wyposażmy jego pokój w meble z drewna – ten materiał najmniej narazi naszą latorośl na urazy.

Drewniane łóżka, szafy, komody łatwo komponują się z innymi dodatkami, więc zestaw mebli do sypialni może nam świetnie służyć niezależnie od wnętrzarskich trendów.

Drewno jest łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Właściwie wymaga jedynie oczyszczania z kurzu lub innych zabrudzeń. Do takich zabiegów wystarczy sucha lub lekko wilgotna szmatka – nie potrzebne są żadne środki chemiczne.

Drewniane meble do sypialni – jaki gatunek drewna wybrać?

Na rynku dostępne są głównie meble z dębu, buku, sosny, brzozy, jesionu, klonu. Bywa, że sprzedający luksusowe meble sklep internetowy czy stacjonarny ma w ofercie łóżka do sypialni oraz inne sprzęty wykonane z egzotycznych gatunków drewna. To z reguły drewno ciemne, bardzo twarde, a przez to niezwykle wytrzymałe. Jedyną wadą drewna tego rodzaju jest jego cena – egzotyka w sypialni kosztuje kilka razy więcej od rodzimej sosnowej codzienności. Najczęściej spotyka się meble z: hebanu, drzewa tekowego, cedru indyjskiego, drzewa kauczukowego, drzewa chlebowego, badamu, mahoniu, gamari, mango, wawrzynu.

Piękne meble do sypialni spełniają jedynie część warunków niezbędnych do osiągnięcia celu, jakim jest głęboki i spokojny sen. Oprócz mebli ważny jest także dobór materaca oraz wszystkich dodatków, które powinny stworzyć harmonijną, niezakłóconą niczym strefę ciszy i wypoczynku.

Możesz również polubić…