Drzwi drewniane retro. Mieszkanie w stylu retro – drzwi zewnętrzne

Jak wiadomo moda lubi zataczać koła i tak oto mamy znowu moment na fascynację wszystkim co jest retro. Wiele osób zastanawia się jak przenieść ten styl na swoje mieszkanie.

Zaczynając od progu – drzwi drewniane retro

O stylu mieszkania wiele mogą powiedzieć już drzwi wejściowe, dlatego drzwi zewnętrzne retro pozwolą ci na zrobienie dobrego wrażenia już od progu. W środku mieszkania dobrze zachować taką samą stylistykę. Styl retro charakteryzuje się okrojoną paletą barw (brązy, żółcie, zielenie) ale też dużą ilością wzorów, zarówno tych drobnych jak i większych. I tutaj słowo przestrogi, nie należy przesadzać z ilością elementów w danym stylu, żeby nasze mieszkanie nie przypominało dekoracji teatralnej. Na przykład drzwi zewnętrzne retro, które są dość ozdobne warto zestawić z prostą wycieraczką.

Retro surowce – drzwi zewnętrzne retro

Styl retro opiera się również na naturalnych materiałach. Dlatego jedynie drzwi drewniane retro mogą uchodzić za autentyczne. A w mieszkaniu świetnym towarzystwem dla drewnianych mebli są obicia z naturalnych tkanin.

Zakupy

Na szczęście producenci drzwi i mebli wychodzą nam naprzeciw. Drzwi drewniane retro możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie z drzwiami i tak samo wygląda sytuacja z meblami. Warto też pokusić się o poszukanie oryginalnych drobiazgów na aukcjach w internecie lub u babci na strychu.

 

Możesz również polubić…