Drzwi nie muszą być nudne!

Drzwi nie muszą być nudne!

Często urządzając dom czy mieszkanie zapominamy o tym, co tworzy ciepłe i przytulne wnętrze. Malujemy ściany, tapetujemy je, a nawet dekorujemy kamieniem czy łupkami cegieł. Wstawiamy eleganckie meble oraz najnowsze wyposażenie AGD. Jednak przy wyborze drzwi często kierujemy się tylko ich funkcjonalnością, nie traktując ich jako element wystroju. To częsty błąd popełniany zarówno przez projektantów jak i i samych właścicieli nieruchomości. Co zrobić, gdy jednak po zakończonej budowie lub remoncie okaże się, że czegoś naszemu wnętrzu brakuje? Wystarczy poprawić wygląd drzwi! Nie chodzi tu o ich kosztowną wymianę lub malowanie. Wystarczy jeden prosty zabieg, a nasze wnętrza domów i mieszkań nabiorą nowego charakteru. Tym rozwiązaniem są ozdoby na drzwi wewnętrzne! Takie ozdoby nie muszą być sezonowe, na przykład świąteczne, ale całoroczne. Za niewielkie pieniądze możemy odmienić oblicze naszego domu, a do tego gdy się nam znudzą, mogą posłużyć jako oddzielna dekoracja.

Rodzaje ozdób na drzwi

Najczęściej spotykanym rodzajem ozdób są wianki z kwiatów lub wiklinowe. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w sezonie zimowym, gdy na zewnątrz brakuje zieleni. Z kolei wiklinowe wianki, świetnie podkreślają rustykalnie urządzone wnętrza.

Kolejnym typem, są różnego rodzaju zawieszki. Czy to z napisami w stylu: “pokój superbohatera” czy innymi. Inne zawieszki mają formę artystyczną, są na nich różnego rodzaju motywy ze zwierzętami, przedmiotami, czy wręcz abstrakcyjne.

Niezależnie od naszych preferencji, każdy będzie mógł dobrać sobie ozdoby na drzwi wewnętrzne, które przypadną mu do gustu.

 

Możesz również polubić…