Elegancja i komfort, czyli urządzić salon w stylu klasycznym?

Choć style minimalistyczne wciąż są niezmiernie popularne, zdecydowanie nie stanowią jedynej opcji modnego urządzenia wnętrz. Wizytówką współczesnych aranżacji jest wielość dostępnych stylistyk, z których można swobodnie czerpać i tworzyć piękne i indywidualne wnętrza. Jednym z rozwiązań, coraz chętniej wybieranym przez osoby prywatne, jest klasyka w wydaniu nowoczesnym.

Jak urządzić salon w stylu klasycznym? O czym należy pamiętać, żeby wnętrze było funkcjonalne, a przy tym modne? O tym wszystkim napiszemy w niniejszym artykule.

Czym wyróżnia się nowoczesny styl klasyczny?

Styl klasyczny, który towarzyszył nam przez wiele lat, ostatnimi czasy został poddany lekkiemu liftingowi. Został zdecydowanie uproszczony i unowocześniony. W obecnym wydaniu stawia na elegancką prostotę i dobrej jakości materiały.

Podstawowym elementem, który musi pojawić się w klasycznym pokoju dziennym są oczywiście sofy lub narożniki do salonu. Pozwalają one na stworzenie przytulnej przestrzeni, w której aż chce się spędzać czas z domownikami, relaksować się w samotności lub organizować spotkania z gośćmi.

Meble do salonu muszą być wygodne oraz dopasowane wielkością do gabarytów pomieszczenia, jak i również ilości osób na co dzień zamieszkujących dany dom lub mieszkanie. Powinny być proste, o eleganckim wyglądzie. Idealnym rozwiązaniem są modele ze skórzanym obiciem, które jest trwałe i pięknie się prezentuje.

Warto również dopasować sofę lub narożnik, do naszego trybu życia. Jeśli lubimy zapraszać gości i chcemy, żeby wszyscy czuli się swobodnie w naszym domu, warto postawić na rozwiązania modułowe, dzięki którym z łatwością i w krótkim czasie można zmienić charakter pomieszczenia w zależności od aktualnych potrzeb.

Rola oświetlenia w salonie

Salon musi być również właściwie oświetlony. Ze względu na charakter przestrzeni przeznaczonej głównie do odpoczynku i relaksu, można postawić w nim na ciepłe, niezbyt intensywne światło, które będzie sprzyjać odprężeniu oraz zbuduje przyjemną i przytulną atmosferę.

Lampy powinny być dopasowane do wyglądu całej przestrzeni. Najlepiej postawić na prosty design, łączący mleczne szkło i metal.

***

Styl klasyczny to idealne rozwiązanie, jeśli pragniemy stworzyć przyjemną i przytulną przestrzeń do relaksu, do której każdy będzie chciał wracać na dłuższy czas.

 

Możesz również polubić…