Jak ozdobić ogród wiosną?

Wiosna to czas, który najpiękniej widać nie tylko w naszych ogrodach, ale i w nas samych. Gdy tylko topnieją ostatnie śniegi i pojawiają się pierwsze cieplejsze promienie słońca, my sami stajemy się bardziej energiczni i pełni planów na to, jak wykorzystać w pełni tę porę roku, aby objawiła nam się jak najpiękniej. W ogródku można wtedy naprawdę zaszaleć – a latem staje się on miejscem stworzonym do wypoczynku!

Jak zaaranżować ogrodową przestrzeń?

Mając kawałek działki za domem, warto pomyśleć o stworzeniu typowo wypoczynkowego, dekoracyjnego miejsca, które w cieplejsze dni stanie się naszym ulubionym centrum wypoczynku. Dookoła obsadzić rabatki, uporządkować je, przyciąć krzewy i zadbać o drzewka. Te, które mają najbardziej rozłożyste konary, w lecie będą dawały wspaniały cień i warto wokół nich zorganizować miejsce wypoczynku. Sprawdzi się tam przede wszystkim duży biesiadny stół i ławy do wypoczynku, a może wygodne kanapy lub fotele? Spraw, aby w Twoim ogrodzie było naprawdę stylowo, ale przede wszystkim komfortowo, bo będziesz w nim spędzał mnóstwo czasu latem!

Na jakie ozdoby postawić?

Na tarasie lub w ogródku możesz ustawić wielkie ceramiczne lub gliniane donice, w których wysiejesz swoje ulubione kolorowe kwiatki. Spróbuj też przekonać się, jaki efekt dają nastrojowe latarenki z możliwością włożenia do środka świeczki. Dzięki nim nawet długie imprezy w ogrodzie będą otulone ciepłym migoczącym światłem, a przyjemny relaks przy kieliszku wina na łonie natury nie skończy się wraz z zachodem słońca. Metaloplastyka artystyczna daje mnóstwo ciekawych pomysłów na to, by ozdobić swój ogród, wstawiając do niego drobne meble z metalu, latarenki, kwietniki i inne drobiazgi, które świetnie wpasowują się w otaczającą ogród zieleń. Sklep Dąstal i dostępne w nim metalowe ozdoby w ogrodzie są najbardziej popularne z uwagi na ich ponadczasowość i wytrzymałość. Oprócz tego świetnie prezentują się na tle zieleni i kolorowych kwiatów. Dlatego właśnie warto postawić właśnie na ozdoby wykonane z metalu.

Możesz również polubić…