Jak wybrać dobrą żarówkę LED?

Żarówki LED bardzo się od siebie różnią. Można łatwo się dać oszukać i zapłacić dużo za towar, który nie jest zupełnie warty swojej ceny. Mamy kilka porad dla Ciebie, jak tego uniknąć.

Jak wybrać wysokiej jakości żarówkę?

Nie musimy chyba udowadniać Ci tego, że oświetlenie tego rodzaju jest o wiele lepsze niż tradycyjne żarówki. Pewnie zdajesz już sobie doskonale sprawę z tego, że trochę wyższa cena oświetlenia ledowego, to niższe rachunki za energię elektryczną. Nie ma nic zaskakującego w tym, że gdy robisz zakupy, to pierwsze, co masz na myśli to żarówka tego typu. Warto nauczyć się prawidłowo czytać etykiety na takich żarówkach. W przeciwnym razie kupisz żarówkę słabej jakości, a producent nie weźmie za to odpowiedzialności, bo przecież wszystko było dokładnie opisane na opakowaniu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego rodzaju żarówki?

Zamień waty na lumeny

Mówią, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Trzeba przyznać, że coś w tym jest. To gorsza producenci, często wykorzystują Twoją naiwność. Gdy od lat używałeś tradycyjnych żarówek, to w głowie masz waty, zamiast lumenów. Jednak przy oświetleniu ledowym najważniejsze są właśnie te drugie. To one wskazują ilość emitowanego światła przez żarówkę. Im więcej lumenów, tym światło jest jaśniejsze. Producenci często złośliwie na opakowaniu umieszczają informację, że dana żarówka ledowa jest zamiennikiem takiej żarówki tradycyjnej. Nie zawsze jest to prawdą. Właśnie dlatego weź pod uwagę normę DOM. Tabelę z tą normą możesz szybko znaleźć w Internecie.

 

NTS Pszczyna

 

Możesz również polubić…