Jak wykorzystać dobrze kwarantannę? Może remontując! Malowanie płytek podłogowych w kuchni.

Kwarantanna to czas szczególny. Wszyscy musimy się z tym zgodzić. Pandemia wokół nas tworzy dziwną, wywołującą w nas wszystkich lawinę emocji sytuację. Zadecydowana większość z nas czuje się niepewnie, łatwo się załamuje lub nawet w przypadku mniej silnych psychicznie ludzi wpada w różne stany bliskie depresji, żyjemy w czasach, gdzie nasze poczucie bezpieczeństwa oraz równowaga lękowa jest mocno zaburzona. Przecież każde wyjście na ulicę wiąże się z towarzyszącym temu procederowi zagrożeniem. Jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczek po groźbą wysokich kar finansowych (choć mimo wszystko uważam, że obecne restrykcja zdecydowanie są. dobrym posunięciem oraz że należy przestrzegać tych, a nawet ostrzejszych norm zachowań. Trudne czsy wymagają trudnych wyborów.

Jeśli życie daje ci cytryny, zrób lemoniadę!

Jeśli dostaliśmy od losu prezent pokroju puszki Pandory należy nawet z niego zrobić jakiś użytek. Kwarantanna to moment na nadrobienie klasycznych filmów, przeczytanie leżących przy łóżku przygotowanych stosów książek albo naukę języka obcego, który zawsze chcieliśmy udoskonalić lub zacząć poznawać. Dobrym zadaniem może się okazać również przyprowadzenie małych prac remontowych takich jak malowanie płytek podłogowych w kuchni.

Higiena ponad wszystko, psychiczna też

Nie dajmy się jednak zwariować. Każdy ma prawo przeżywać w czasie pandemii osobisty kryzys. Nie musimy bić rekordów produktywności, ani być najlepszymi, czy też bardziej realnie, a mniej,,Instagramowo” mówiąc najbardziej pracowitymi wersjami siebie.

 

Możesz również polubić…