Jaki kamień wybrać do ogrodu?

Kostka wyłożona kamieniem naturalnym prezentuje się klasycznie i elegancko. Jednak nie zawsze jest możliwe wykorzystanie tego rodzaju materiału. Układanie kamienia polnego cennik tej czynności z pewnością cię zainteresuje dlatego warto zapytać specjalistów zanim zdecydujesz się wybrać opcję dl siebie. Kostka imitująca kamień to alternatywa, pozwalająca na łatwą i efektowną aranżację przestrzeni.

Piękny ogród

Projektowanie ogrodów nie jest łatwym zadaniem, wymaga dużej cierpliwości i wrażliwości na piękno. Końcowy wynik to doskonała nagroda za trud, kiedy możemy oglądać efekty zakończonych prac. Doskonale zaaranżowana przestrzeń wokół domu sprawia, że nasza nieruchomość jest nie tylko prawdziwym arcydziełem, ale także cichym miejscem do wypoczynku. O wyjątkowym charakterze ogrodu decyduje w dużej mierze rodzaj i faktura powierzchni. Kolorowe mozaiki na chodnikach, czy na podjeździe do garażu sprawiają, że przestrzeń ogrodowa nabiera niepowtarzalnego klimatu.

Inspiracja granitem

Granit uważany jest przez wielu za jeden z najbardziej efektownych kamieni. Kostka brukowa z tej serii efektownie swoim kształtem i kolorystyką przypomina naturalny materiał. Może składać się z kostki brukowej w kształcie trapezu, w pięciu różnych rozmiarach i trzech wariantach kolorystycznych. Wybrać można m.in. odcienie szarości, grafitu i żółci, w których w naturze występuje granit. Umyta, krystaliczna powierzchnia dodatkowo podkreśla podobieństwo kostki brukowej do kamienia naturalnego, a jednocześnie tworzy na powierzchni warstwę antypoślizgową. Można tworzyć kompozycje monochromatyczne lub – łącząc różne kolory – budować niepowtarzalne mozaiki. Ponadto kostka trapezowa doskonale sprawdza się przy budowie wszelkiego rodzaju łuków i okręgów. Dzięki temu zamiast prostych ścieżek możemy pozwolić sobie na tworzenie fantazyjnych projektów. Sześciocentymetrowa grubość kostki brukowej pozwala na układanie jej także na podjazdach, dzięki czemu w każdym miejscu naszej posesji możemy mieć gładką powierzchnię.

 

Możesz również polubić…