Kuchnie kaflowe (projekty) – co to jest?

Jeśli kuchnię kaflową kojarzymy z wiejskim starym domem, to nasza wiedza zmierza w odpowiednim kierunku. Kuchnie kaflowe są znane od bardzo dawna. Projekty i realizacje można zobaczyć w kuchnie kaflowe galeria. Co je wyróżnia wśród innych kuchni?

Co to są kuchnie kaflowe?

Kuchnie kaflowe, czyli tak zwane kaflowe trzony kuchenne, są rozwiązaniem, które istnieje na rynku od wielu lat. To idealne urządzenia wielofunkcyjne, które pozwalają na specyficzny, ale i bardzo zdrowy sposób przyrządzania potraw. Dotyczy to zarówno gotowania, smażenia, duszenia, pieczenia (pieczenie w piekarniku- np. żeliwnym lub pieczenie w piecu chlebowym – odrębne palenisko). Gotowanie na tym urządzeniu jest swoistą przygodą i spotkaniem z dawną tradycją. Wszystkie czynności mają bowiem odmienny od tradycyjnego – charakter. Tu inaczej gotuje się niż przy użyciu kuchni gazowej, indukcyjnej czy też elektrycznej. Najważniejsza w kuchni kaflowej jest temperatura. Kuchnie kaflowe mogą pełnić funkcję pieca i ogrzewać mieszkanie lub samą kuchnię lub pomieszczenie, w którym się znajdują. Mogą być odpowiednio wyposażone w kocioł lub wężownicę, dzięki którym ogrzeją bieżącą wodę, a także pozostałe pomieszczenia. Warto zajrzeć na kuchnie kaflowe projekty.

Rodzaje kuchni kaflowych – projekty, galeria

Znane są różne rodzaje kuchni kaflowych (kuchnie kaflowe galeria). I tak można wyróżnić kuchnie kaflowe narożne, wolnostojące, dwufajerkowe, czterofajerkowe, z piekarnikiem, piecem chlebowym, w nowoczesnej zabudowie, z kaflową ławą podgrzewaną, z kaflową ławą zimną. Kuchnie kaflowe projekty to możliwość wykonania kuchni zintegrowanej z tradycyjnymi kuchniami gazowymi, indukcyjnymi, elektrycznymi, a także z piekarnikami elektrycznymi lub innego rodzaju urządzeniami, które znajdą swoje miejsce w zabudowie kaflowej.

 

Możesz również polubić…