LPG za i przeciw

Krótko o…

Skrót LPG jest angielski i znaczy Liquified Petroleum Gas, czyli płynny gaz naftowy. To mieszanina propanu i butanu, gazów, które uwalniają się jako produkty uboczne podczas rafinacji ropy. Jest łatwopalna. Ma właściwości rozpuszczające. Nie powoduje korozji stali. W pewnym stopniu jest bardziej ekologiczny od zwykłej benzyny.

Zalety

Do jego niebywałych zalet należy stosunkowo niska emisja spalin w trakcie spalania. Jest to spowodowane tym że ma on bardzo wysoką liczbę oktanową. Bardzo pozytywnie wpływa to na środowisko naturalne. Dodatkowo paliwo to podczas spalania nie wydziela praktycznie siarki oraz pozbawione jest siarki. Nie wytwarza on również osadów w oleju silnikowym oraz na ściankach cylindrów.

Wady

Nie należy również zapominać o wadach tego typu instalacji. Po pierwsze montaż instalacji gazowej Gliwice nie jest najtańszy, ponieważ ceny najtańszych zaczynają się od 2, 5 tys zł. Po drugie należy się liczyć z tym że poczujemy spadek wydajności względem tradycyjnej mieszanki. Na koniec opłacalność, nie w każdym samochodzie opłaca się instalować tego tupu instalację, ponieważ się one nie zwracają.

 

Możesz również polubić…