Mała sypialnia – jak ją zaaranżować?

Mały metraż sypialni może stanowić duży problem dla wszystkich, którzy dopiero starają się ją zaaranżować. Niestety, w blokach mieszkalnych często te pomieszczenia mają zaledwie kilka lub kilkanaście metrów kwadratowych. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić niewielką sypialnię tak, by była nie tylko estetyczna, ale również wygodna i funkcjonalna!

Meble w małej sypialni

Niewielkie pomieszczenia wymagają od nas wielu wyrzeczeń – w końcu nie wszystkie wymarzone meble możemy w nich wykorzystać. Z pomocą przyjdą nam produkty wykonywane na zmówienie. Szafy wykonywane pod wymiar umożliwiają wykorzystanie wolnej przestrzeni – pociągnięcie ich do góry sprawi, że nie zajmą dużo miejsca, ale będą maksymalnie pojemne. Na najwyższych półkach możemy układać rzeczy, które są przez nas najmniej wykorzystywane. Jeśli chodzi o tanie szafy na wymiar Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, pozwalają na wybranie jednej z wielu firm, które zajmują się fachowym projektowaniem i wykonywaniem tego typu produktów.

Dodatki i wystrój wnętrza

W przypadku małych pomieszczeń warto postawić na jasną kolorystykę oraz dobre oświetlenie pomieszczenia – sprawi to, że wnętrze będzie wydawać się bardziej przestronne oraz wizualnie większe. Warto postawić na klasyczne, minimalistyczne dodatki. Ozdobą pomieszczenia może być designerska lampa stojąca lub wisząca, ramki ze zdjęciami, obrazy lub stylowy dywan. Unikać należy zbędnych przedmiotów, które sprawią, że mała sypialnia będzie sprawiać wrażenie przytłoczonej.

 

Możesz również polubić…