Mieszkania w bloku – drzwi akustyczne 42 db

Częstym minusem mieszkań w budynkach wielorodzinnych jest niska dźwiękoszczelność. Słuchanie co robią sąsiedzi może być naprawdę niekomfortowe. A w przypadku mieszkań położonych przy wyjściu z klatki schodowej wiąże się z regularnym hałasem wchodzących i wychodzących ludzi oraz dźwiękami domofonu. Jak można zmniejszyć ten problem?

Właściwe drzwi – drzwi akustyczne 42 db

Szacuje się, że człowiek czuje się najlepiej gdy otaczające go dźwięki nie przekraczają 40db. A w nocy powinno być jeszcze ciszej. Żeby osiągnąć taki efekt w mieszkaniu w bloku warto zainwestować w drzwi dźwiękoszczelne. Przeciętne drzwi dźwiękoszczelne redukują poziom hałasu o 32-36 db. I firmy produkujące drzwi proponują nam modele w różnych wzorach. Czasami jednak trzeba pójść o krok dalej i zdecydować się na drzwi wyciszające. Przy drzwiach 42db możemy śmiało pracować w mieszkaniu, nie obawiając się, że coś nas będzie rozpraszać. Drzwi akustyczne 42 db zaliczają się do linii drzwi technicznych używanych w miejscach publicznych, na przykład urzędach. Jednak możemy je też kupić w wersji przystosowanej do mieszkań.

Hałas a zdrowie

Długotrwałe hałasy mogą przyczyniać się do wielu chorób, między innymi tych układu nerwowego. Bez właściwego wyciszenia trudno się nam zrelaksować i nabrać sił na kolejny stresujący dzień. Mając w mieszkaniu drzwi 42db możemy znacznie podnieść jakość naszego snu i odpoczynku. Śmiało można powiedzieć, że drzwi akustyczne 42 db to dobre i zdrowe rozwiązanie.

 

Możesz również polubić…