Piękne girlandy

W dzisiejszych czasach kobiety bardzo lubią różnego rodzaju przystrojenia. Ozdabiają nimi pomieszczenia. Robią je na różne okazje. Czy to śluby, komunie czy urodziny. Na każdą okazję są inne ozdoby. Najpopularniejszą dekoracją w ostatnim czasie stała się girlanda. Może być wykonana z różnych materiałów. W niniejszym artykule zostanie omówione jak zrobić i jak wygląda girlanda z pomponów diy

Girlanda z pomponów

Na początku warto podkreślić czym jest w ogóle girlanda. To nic innego jak dekoracyjny, roślinny ornament, który występuje w formie podwieszonej wiązanki kwiatów, liści i owoców. Ostatnio bardzo popularne stały się girlandy z pomponów. Girlanda wykonana z pomponów to zdecydowanie idealny pomysł na dekorację pokoju dziecięcego. Ponadto będzie dobrze wyglądała zarówno w pokoju nastolatek, jak i pokoju bardzo małych dzieci. Tylko pytanie gdzie można znaleźć takie materiały? Można je kupić przede wszystkim w dobrych pasmanteriach i sklepach z wyposażeniem do gospodarstwa domowego. Warto wydać więcej pieniędzy, ponieważ dekoracje będą w stanie wytrzymać kilka lat. Ważne jest to, że nie jest w stanie znudzić się małym dzieciom. Szczególnie dziewczynkom. Pompony mogą być różnej wielkości, w różnych kolorach. Dzięki temu pokój nabierze niezwykłego wyglądu i charakteru. Gdy już zakupimy materiały to czas przystąpić do wykonania girland. Pomocne jest to, iż w internecie jest kilka filmików instruktażowych. Co jest jeszcze potrzebne do wykonania? Na pewno jest to:
Haczyk z oczkiem na końcu ( koniecznie metalowy),
3-5 metrów ozdobnej, satynowej wstążki
2-3 metry sznurka bawełnianego typu “szpagat”
Kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów tiulu
Wszystkie części można kupić w jednakowym kolorze albo w innych. To tylko od nas zależy jaki będzie efekt końcowy.
Na początku trzeba zrobić pompony, które są wykonane z tiulu i przyczepione do wstążek. Najlepiej aby kule były przyczepione do wstążki w tych samych odległościach. Gdy już jest to zrobione to mocujemy haczyki do powieszenia girlandy, gdzie tylko chcemy.

Jeśli chcemy, aby pokój naszej małej córeczki był piękny to warto wykonać takie girlandy. Nawet można robić je wspólnie z dzieckiem.

Możesz również polubić…