Spacerkiem na Wawel

Kraków jest o tyle pięknym miastem, że warto chociaż od czasu to odwiedzić i wybrać się na spacer jeżeli oczywiście mamy taką możliwość i nie jesteśmy w Krakowie tylko przelotem, to warto wybrać się na Wawel. Co prawda większość z nas w szkole podstawowej odbyła taka wycieczkę, jednak po latach takie zwiedzanie jest znacznie bardziej wartościowe niż dziecięcą biegania wokół smoka wawelskiego. Jeżeli nasze lokum jest w pewnym oddaleniu od zamku, to możemy tam podjechać dorożką lub komunikacja miejska, jednak zawsze możemy trzymać się postanowienia i wybrać się tam na pieszo.

Kraków gdzie na spacer? Spacerkiem na Wawel

W pierwszej kolejności możemy obejść zamek dookoła. W pewnym momencie natrafimy na smoka i jego jamę. Kazdy z nas może dzisiaj zwiedzić to podziemie. Warto również wejść na teren samego Wawelu chociaż kolejki są czasem olbrzymie nie zniechęcajmy się tym jednak, ponieważ chwila w kolejce pozwoli nam zwiedzić naprawdę piękny zabytek jakim jest zamek królewski. Pamiętajmy o ciekawej budowie tego miejsca i pozwólmy sobie na zwiedzanie z przewodnikiem. Gdy już poznamy tajemnice Wawelu to zwieńczeniem naszej wycieczki może być rejs po Wiśle, bo i taka atrakcja jest tam dostępna. W ten sposób zdobędziemy niezapomniane wspomnienia.
Chociaż jako dzieci na pewno odbyliśmy wszyscy kilkudniowe wycieczki do Krakowa, jednak taka podróż, która sami zorganizujemy ma znacznie większa wartość. A wystarczy pomysł i kilka chwil na zorgani pewnie naszej wyprawy, by po chwili cieszyć się z produktywnie spędzonego czasu. Dlatego jak najbardziej warto zastanowić się nad takim prostym wypadek na Wawel. W końcu to tak banalne rozwiązanie, że aż czasem trudno na to wpaść. Dlatego też, zamiast szukać zamorskich cudów, wybierać się do Grecji czy Egiptu warto spędzić tydzień w Krakowie i dokładnie zbadać miasto i jego okolice. Może się przez to okazać, że do pewnych miejsc będziemy już wracać co roku, chociażby na weekend. W końcu cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie…

Możesz również polubić…