Szaro i elegancko w kuchni – szara kuchnia

Szarość wydaje się być nijaka i smutna. Szarość symbolizuje nawet monotonię, pospolitość w przeciwieństwie do barwności, koloru. Kolor kojarzy się z czystymi barwami. Dlatego potocznie szarość oznacza brak koloru. Ale doskonale nadaje się do wnętrz, jako pokrycie ścian, czy nawet kolor frontów meblowych.

Jaka jest szara kuchnia?

By kuchnia nie stała się chłodna i nijaka od szarości, należy umiejętnie ten kolor wyrównać zdecydowanie barwnymi akcentami. Szary poza tym jest modnym kolorem już od kilku sezonów. Szara kuchnia jest więc jak najbardziej na topie. Obecnie szarość zachwyca bogatą gamą jej odcieni. Szarość uspokaja od pierwszego wejrzenia, a same szare ściany świadczą o bardzo dobrym guście i wysokiej klasie wnętrz. Ten kolor łatwo połączyć z innymi odcieniami. Idealnym połączeniem będą monochromatyczne zestawienia i dynamiczny wzór. Szary kolor ścian akcentuje również przestrzeń bogatą w faktury, dlatego warto je zastosować, by wydobyć piękno nierównej powierzchni.

Szary w kuchni nie oznacza więc monotonii i smutku. Rozweselony konkretnymi dodatkami np. w kolorze żółci lub czerwieni ożyje. Kolor szary w kuchni pięknie się także w zestawieniu z naturalnym drewnem.

 

Możesz również polubić…