Szklane drzwi na wymiar. Mały metraż- jak urządzić? Szklane drzwi przesuwne do szafy

We wszystkich krajach możemy zaobserwować trend mieszkania na małych metrażach. Co jednak zrobić by niewielka powierzchnia nie ograbiła mieszkania z funkcjonalności i poczucia przestrzeni?

Jasne kolory – szklane drzwi na wymiar

W Europie triumfy święci styl skandynawski opierający się na prostych formach, drewnie oraz bieli i szarości. Jednak w pogoni za przestronnym wnętrzem możemy wpaść w pułapkę urządzenia wszystkiego w zbyt jednolitej kolorystyce i może uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Ważne więc jest zadbanie o mocniejsze akcenty, które nadadzą charakter pomieszczeniom. Duże znaczenie ma to jak podzielimy niewielką powierzchnię- świetnie sprawdzają się drzwi przesuwne, pozwalające wedle potrzeb wydzielić osobne pomieszczenie lub stworzyć otwartą przestrzeń.

Drewno i szkło – szklane drzwi przesuwne do szafy

Optycznie powiększają też pomieszczenia szklane powierzchnie- tworzą wrażenie lekkości. Na przykład szklane drzwi na wymiar pozwolą na efektywne wykorzystanie przestrzeni na osobne pomieszczenia, a jednocześnie na wizualne zachowanie dużej powierzchni. Dlaczego szklane drzwi na wymiar? Ponieważ każde mieszkanie jest inne i tylko takie pozwolą na optymalne urządzenie mieszkania.

Przechowywanie

W każdym mieszkaniu są też potrzebne miejsca do przechowywania rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem są szklane drzwi przesuwne do szafy, dzięki którym nawet duża szafa nie stanie się przytłaczająca. Oczywiście szklane drzwi przesuwne do szafy nie są rozwiązanie właściwym jeśli zawartość szafy nie jest uporządkowana.

 

Możesz również polubić…