Trwałość kuchni na wymiar – co się na nią składa? 

Nie od dziś wiadomo, że meble kuchenne na wymiar powinny być nie tylko estetyczne, czy wygodne w codziennym użytkowaniu – bardzo ważne jest także to, czy charakteryzują się one odpowiednią trwałością. Zakup takiego rozwiązania to przede wszystkim inwestycja, która powinna wystarczyć na długi czas. Tylko pomyśl – nie po to spędzasz z projektantem czas na to, aby zaprojektować idealne rozwiązanie dla siebie, by po kilku latach musieć decydować się na nowe meble. W tym wpisie poruszymy kwestię trwałości kuchni na wymiar oraz tego, co się na nią składa. 

Od czego zależy trwałość mebli kuchennych na wymiar? 

Kuchnia na wymiar zawsze powinna cechować się nadzwyczajną trwałością. Wie o tym każdy doświadczony producent mebli na wymiar, który od lat działa na rynku. Aby jednak to osiągnąć, istotne są pewne czynniki. 

  • Materiał, z jakiego są wykonane poszczególne elementy – bezsprzecznie to, z czego zostaną stworzone meble, odpowiada za ich odporność na zniszczenia. Ważne są tutaj przede wszystkim powierzchnie używane codziennie, takie jak blat. Jeśli jest wykonany z drewna, powinien być pokryty wyjątkowo odpornymi na wilgoć czy zarysowania powłokami, ze względu na to, że w pobliżu zlewu narażony jest na zachlapania, a jak wiadomo, ten materiał pod wpływem wody puchnie. 
  • Dbałość o szczegóły – choć na pierwszy rzut oka meble kuchenne na wymiar mogą wydawać się dopieszczone pod każdym względem, warto zwrócić uwagę na drobiazgi – czy łączenia są wykonane prawidłowo, a zawiasy trwale zamontowane? Czy na powierzchni mebli nie ma żadnych niepożądanych nierówności, które mogą haczyć podczas ich używania? Każdy profesjonalny producent powinien zwrócić na to uwagę. 
  • Zapewnienie odpowiedniej gwarancji – nawet w produktach najwyższej jakości zawsze coś może ulec zniszczeniu. Ważne, by wybrać firmę, która zapewni odpowiednie wsparcie po zakupie kuchni na wymiar. Wybieraj mądrze – niektóre marki oferują swoim klientom aż do 7 lat gwarancji! 
  • Profesjonalny montaż – to kolejny czynnik, jaki bez wątpienia wpływa na wytrzymałość mebli. Jeśli konkretne elementy zostaną niewłaściwie skręcone, może to skutkować poważnymi uszkodzeniami. 

Kuchnia na wymiar – zaufaj specjalistom 

Wybór firmy, która stworzy dla Ciebie meble kuchenne na wymiar nie należy do łatwych – należy zrobić odpowiedni research. Istotne jest na pewno to, czy dany producent przykłada odpowiednią uwagę do każdego elementu oraz z jakich materiałów korzysta (a także skąd one pochodzą!). Dowiedz się także, czy oferuje kompleksowe wsparcie po zakupie – jak długo trwa gwarancja? 

Jeśli chcesz zaprojektować kuchnię na wymiar we Wrocławiu, a tym samym spełnić swoje marzenia, bez martwienia się o jej trwałość, wybierz Meble Flaming. Jesteśmy profesjonalnym producentem, który stawia na trzy wartości: estetykę, funkcjonalność i przede wszystkim trwałość produktów. Nie czekaj i odwiedź naszą stronę już dziś! 

Możesz również polubić…