Zielona przyszłość

Warto żyć ekologiczne. Segregowanie odpadów, rezygnacja z plastiku, korzystanie z energii odnawialnej – wszystko to, jest dużym wsparciem dla środowiska. Przyjaźń dla natury rozpoczyna się od małych kroków, pozornie niezauważalnych drobiazgów. Wymiana żarówek w domu na energooszczędne, oszczędzanie wody, rezygnacja z plastikowych talerzyków i sztućców na imprezach ze znajomymi. Warto też pozwolić swoim ubraniom na nowe życie.

Wymiana ubrań

Bezpłatne ogłoszenia lubuskie umożliwiają dodanie oferty o sprzedaży bądź wymianę odzieży. Produkcja nowych ubrań jest nieprzyjazna dla natury. Świętna opcję stanowi wymiana z lokalnymi mieszkańcami. Lumpeksy i sklepy z tanią odzieżą to relikt poprzedniej epoki, Dzięki lokalnym serwisom ogłoszeniowym można małymi gestami wpłynąć na losy planety.

Antysmog

Zmorą dużych miast stał się smog, Rezygnacja z ogrzewania domów i mieszkań piecami węglowymi może pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza. Samorządy oferują wsparcie w zakresie dofinansowań dla chcących dokonać przekształceń właścicieli. Kampania społeczna ruszyła, niestety nie w wszystkich rejonach zdobyła aprobatę. W niektórych miastach władzę sięgnęły po radykalne metody. Za palenie drewnem i węglem grozi surowa grzywna bądź sprawa sądowa. Straż miejsca ze specjalnymi czujnikami przemiesza wąskie uliczki Krakowa w poszukiwaniu charakterystycznego czarnego dymu.

Edukacja ekologiczna

Stosowanie środków przymusu w postaci wysokich kar pieniężnych nie byłoby potrzebne, gdyby zwiększyć świadomością społeczną. Niestety nauka ekologii w Polsce dopiero raczkuje, ale widząc młode pokolenie można entuzjastycznie patrzeć w przyszłość

Możesz również polubić…